V Písnici vznikne náměstí, domy i centrální park

V Písnici vznikne náměstí, domy i centrální park

Na sídlišti v Písnici má vzniknout nové náměstí, zelené plochy včetně centrálního parku a místo pro setkávání obyvatel i trhy. Sídliště doplní několik staveb. Automobily by mohly parkovat v podzemí nebo v parkovacím domě a vzniknout by mohlo také komunitní centrum Písnice.
Vyplývá to ze studie majitele sídliště, společnosti CIB, kterou tento týden představila veřejnosti. Cílem materiálu, který zpracovalo architektonické studio Pavla Hniličky, je vytvořit základní koncept rozvoje sídliště, které vyrůstalo v letech 1987 až 1990.
„Velmi sledovaným tématem je pro veřejnost výstavba metra D. Je jisté, že velkou změnou projde také okolí stanice metra Písnice, která sousedí se sídlištěm. Proto jsme se nesoustředili pouze na samotné sídliště, ale rozšířili jsme studii i o jeho blízké okolí,“ uvedl Hnilička. Právě tam, mezi ulicemi Libušská a V Lužích, by se mohlo zrodit nové, živé centrum Písnice. Takový prostor dnes podle něj území žalostně schází.
Před Junior klubem má vzniknout sousedský plácek, na kterém by se mohly konat např. trhy. Přibýt by mohly obchody a služby, a to ve dvoupatrovém novém domě. Na Junior klub by mohlo navazovat nové komunitní centrum Písnice. Na okraji sídliště směrem k rodinným domům vyrostou menší domy. Drobné stavby jsou plánovány např. podél Výletní ulice.
Studie počítá s centrálním parkem, který by navazoval na Modřanskou rokli. Stromy by rostly po jeho obvodu, uprostřed by byl trávník, kde by mohli lidé trávit volný čas.
739 bytů koupila společnost CIB od státní firmy ČEZ. Za domy zaplatila 1,3 miliardy korun. Proti prodeji tehdy protestovali obyvatelé domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Povinná pole jsou označená *

2 × 2 =