Obvodní soud pro Prahu 4 zamítl žalobu na určení vlastnictví, kterou podali někteří obyvatelé pražského sídliště Písnice v souvislosti s prodejem více než sedmi stovek bytů z vlastnictví společnosti ČEZ.
Žaloba napadala okolnosti, za kterých byly byty převedeny v roce 1992 na ČEZ a byla zamítnuta po krátkém jednání hned během prvního soudního stání. Potvrdila se tak očekávání společnosti CIB GROUP o jednoznačném výsledku jednání. Jsme také přesvědčení, že i případný odvolací soud prvoinstanční rozsudek potvrdí. Bez ohledu na jednání pokračují práce na rozvoji sídliště Písnice a zvyšování spokojenosti nájemníků. Dále probíhá proces obnovování smluv a rekonstrukce bytů, kterých jsme opravili již několik desítek a zpětně pronajali na volném nájemním trhu. Tržní nájemné nově pronajatých bytů je o více než 20% vyšší než nájemné, které nabízíme stávajícím nájemníkům.
Se zvýšením nájemného nesouhlasilo (nebo se nevyjádřilo) k dnešnímu dni již jen 63 nájemníků. S některými nerozhodnutými dosud jednáme, předpokládáme proto, že k soudnímu sporu o určení výše nájemného přistoupíme v méně než 50 případech. Žaloby na určení výše nájemného budou podávány v nejbližších dnech.
V souvislosti s procesem zvyšování nájemného uzavřeli, s jedinou výjimkou, nové smlouvy s naší společností rovněž i nájemníci, kteří podali žalobu na určení vlastnictví. Tímto krokem uznali naše vlastnické právo, nelze se tedy divit tomu, že soud o jejich žalobě rozhodl tak, jak rozhodl.