PŘEDSTAVENÍ KONCEPČNÍ STUDIE CIB - SÍDLIŠTĚ PÍSNICE A OKOLÍ NOVÉ STANICE METRA

PŘEDSTAVENÍ KONCEPČNÍ STUDIE CIB - SÍDLIŠTĚ PÍSNICE A OKOLÍ NOVÉ STANICE METRA

V pondělí 13. ledna 2020 od 16 hodin, v prostorách kina Edison Filmhub, představíme koncepční urbanistickou studii architekta Pavla Hniličky na území sídliště Písnice, okolí nové stanice Metra D Písnice, včetně koncepce nového náměstí Písnice.

Koncepční studie vznikla z podnětu vlastníka pozemků a nemovitostí na sídlišti Písnice, společnosti CIB Rent Písnice s.r.o. Cílem studie je vytvořit základní koncept rozvoje sídliště. Odborný koncept má být pomocníkem ke správnému strategickému plánování v území sídliště a k udržení dlouhodobé perspektivy „dobré“ adresy. Opatření, kterým lze dlouhodobé udržení dosáhnout vychází z návrhů drobných dostaveb objektů. Nové části domů navrátí sídlišti správný sociální mix obyvatel. Velký důraz studie klade na problematiku parkovacích ploch a vztahu veřejných a soukromých ploch zeleně.

Studie také reaguje na studii zpracovanou arch. Benešem, která byla zadána z podnětu Městské části Praha Libuš a prezentována veřejnosti dne 15. 11. 2019. Architekt Pavel Hnilička přináší pohled renomovaného urbanisty na zájmové území sídliště Písnice.

Velmi sledovaným tématem je pro veřejnost výstavba nového metra D. Je jisté, že velkou změnou projde také okolí stanice metra Písnice, která sousedí se sídlištěm. Architekt se tak nesoustředil pouze na samotné sídliště, ale rozšířil studii o jeho blízké okolí, kde identifikoval příležitost vytvořit nové, živé centrum Písnice v podobě náměstí přímo nad stanicí nového metra. Takový prostor dnes území žalostně schází. Náměstí by přineslo místo pro koncentraci občanské vybavenosti, prostor pro pořádání trhů, kulturních akcí, vytvořilo novou tvář tržnice Sapy, stalo se vstupní bránou Středočechů mířících z jihu do Prahy. Více podrobností se dozvíte na samotné prezentaci, která je veřejně přístupná.

Prezentace se koná na adrese Jeruzalémská 1321/2, Praha 1, v přízemí budovy Edison, v kině Edison Filmhub (MHD Jindřišská nebo Hlavní nádraží).

www.hnilicka.cz

www.edisonfilmhub.cz

 

Pozvánka_SÍDLIŠTĚ PÍSNICE A OKOLÍ METRA D STANICE PÍSNICE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Povinná pole jsou označená *

twelve + 7 =