Město vykoupí v Písnici další pozemky pro metro D

Město vykoupí v Písnici další pozemky pro metro D

22.11.2017   Právo    str. 11    Praha – Střední Čechy

(ČTK)       

Praha vykoupí v Písnici pozemky nutné pro stavbu metra D z Pankráce do Písnice, zaplatí za ně zhruba 17,8 miliónu korun. Město nyní koupí třetinu parcel, které potřebuje v tomto místě, na ceně se domluvilo pouze s jedním z vlastníků souboru pozemků.

Soubor pozemků se skládá z parcel, které jsou u Libušské ulice nedaleko tržnice Sapa. V budoucnu na nich má být stanice metra Depo Písnice, příjezdová komunikace a částečně záchytné parkoviště P+R.

S prodejem své třetiny souhlasil jediný vlastník. Ostatní požadují podle dokumentu, který schválili radní, cenu 6000 korun za metr čtvereční. Znalecký posudek všechny pozemky ocenil na 46,3 miliónu korun, tedy 2900 korun za metr čtvereční. Také vlastník, který se s městem domluvil, požadoval o 15 procent vyšší částku. Podle dokumentu je takové navýšení ceny pro hlavní město přijatelné.

Praha pro stavbu metra před časem vykoupila další pozemky v Písnici a Kunraticích. Za parcely zaplatí zhruba 15 miliónů korun. Na pozemcích bude stát depo. Další nedávno vykoupené pozemky budou sloužit pro stavbu P+R a provozních budov metra.

Praha a dopravní podnik se s potížemi okolo výkupu pozemků pro plánovanou stavbu metra trasy D potýkají dlouhodobě a část pozemků ještě stále schází.

Regionalni mutace| Právo – Praha – střední Čechy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Povinná pole jsou označená *

20 − 16 =